Świat jest pełen doznań

Zewsząd płyną przestrogi, że pogoń za uciechami zgubnie się kończy – kończy się nadwagą i złym stanem zdrowia. Ale rezygnacja z przyjemności nie leży w naszej naturze w związku z czym bardziej szkodzi niż pomaga. Jak wyglądałoby nasze życie bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a węch by nie istniał. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co lubisz, rób często, jednak z rozwagą.

perfumy

Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Włącz ulubioną muzykę, zjedz kawałek czekolady albo kup sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, iż małe radości to panaceum na małe niedomagania. Na przykład gorzka czekolada obniża ciśnienie – o ile zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy musi być gorzka? Powinna, gdyż zawiera najwięcej ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się cenne składniki. Wiedzmy też, że, gorzka czekolada podwyższa przemianę materii, w efekcie spalamy więcej kalorii – oznajmiają izraelscy uczeni.

A może czujesz się odprężona dbając o swe ciało produktami, które dała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie mają w swoim składzie substancji chemicznych. Odnajdziemy jedynie naturę. Stosując je, łączymy przyjemne z pożytecznym. Dadzą nam szansę na nowo poczuć zapachy świata, który mamy na wyciągniecie ręki.

Kosmetyki wykonane są z roślin, olejków z nasion a także owoców. Produkty mleczne, cukier trzcinowy, sok z owoców, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Zdarzają się chwile gdy po otwarciu kremu lub balsamu do ciała mamy ochotę chwycić za łyżkę i zasmakować tych apetycznie wyglądających „puddingów” – tak pięknie i rozkosznie pachną!

A zapach odgrywa istotną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy odpręża. Często zapach ulubionej perfumy potrafi błyskawicznie wywołać uśmiech na naszej twarzy. Obecnie nie tylko projektanci zachęcają nas do swoich najnowszych kolekcji. Również perfumiarze wabią nas wyjątkowymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to by dookoła nas nie brakowało miłych doznań, wtedy droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i mniej kręta.

Czy sądzisz, że zamieszczone tu dane są atrakcyjne? Jeżeli tak, to przejrzyj treść (http://urbanski.pl/mieszkania-torun), a znajdziesz tam nie mniej ważne fakty, które przyciągną Twoją uwagę.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,