Czemu zapachy tak wpływają na nasze samopoczucie? Na czym polega aromaterapia?

Eteryczne olejki są dosyć często stosowane w aromaterapii, lecz nie jedynie. Preparaty z olejkami eterycznymi nie tylko odpowiadają za pielęgnację, bo ich naturalne aromaty świetnie wpływają na nasze samopoczucie.

zapach jaśminu
Każdy może to docenić, więc najlepiej zdecydować się na takie olejki w kąpieli albo podczas masażu.
aromaterapia

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Aromaterapia (secret-soap) to z pewnością cudowne, pachnące ziołami i kwiatami olejki eteryczne. Aktualnie jednakże aromaterapię możemy przenieść do swojego mieszkania, ponieważ tego typu cudowne olejki znajdują się w płynach do kąpieli, balsamach do ciała lub żelach do mycia twarzy. Lecznicze olejki eteryczne najprościej uzyskać z różnorodnych części roślin, mamy więc zapach jaśminu, (zobacz zapach jaśminu) korzeni lub nasion. Każdy z nich charakteryzuje się właściwościami antyseptycznymi, pewnie z nich orzeźwiają, zachęcają do działania, ulepszają nastrój, wpływają bardzo odprężająco.
Jeszcze inne z nich są pomocne w zasypianiu, rewelacyjnie łagodzą różne bóle, to afrodyzjakami. Jak wiec widzimy, wybór jest bardzo duży i właściwie od nas zależy, jaki stan planujemy wywołać. Kąpiel to najbardziej przyjemna forma aromaterapii, która wpływa na nasze wszystkie zmysły, ponieważ ciepła woda – zobacz: – sól do stacji uzdatniania wody – sprawia, że aromat jest naprawdę intensywny. Dzięki temu jesteśmy w stanie dodać sobie energii czy łagodnie rozluźnić ciało. Olejki, które dodawane są do preparatów do kąpieli, nie rozpuszczają się w wodzie, tak więc cały czas unoszą się na jej powierzchni. Zobacz również .
Olejki są również perfekcyjne do masażu.

Za pomocą olejków eterycznych możemy połączyć zalety fizykoterapii z korzyściami, jakie płyną z wdychania i wcierania przez skórę takich esencji. Perfekcyjnie rozluźniają mięśnie, poprawia się również krążenie krwi.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,