Jaką ma cenę wszechobecny kult młodości i możliwości jakie daje współczesna medycyna.

Kult młodego ciała jest na stałe wpisany w funkcjonowanie krajów rozwiniętych i bogatych. Coraz bardziej jest nie do pomyślenia, żeby kobieta chodziła z siwą głową, albo pozwoliła sobie na pokazywanie zmarszczek.

botox

Autor: Dr. Braun
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeśli zmarszczki są wynikiem jej pogodnego usposobienia i zaczęły się pojawiać wskutek ciepłego uśmiechu, nie schodzącego prawie z twarzy. Ta obsesja także zaczyna dopadać mężczyzn, którzy jeszcze niedawno dzielnie bronili się przed wszelkimi kosmetycznymi zabiegami, choćby jedynie chodziło o pozbycie się szpecących pryszczy. Ich argumenty które mówiły o dojrzałości i męskości, za jaką będzie stać odpowiedzialność i stateczność coraz słabiej się słyszy. Za to w gabinetach medycyny estetycznej kolejki wydłużają się nie tylko o kolejne kobiety. Coraz szerszą klientelę stanowią właśnie panowie, którzy decydują się na bardziej zaawansowane zabiegi mające polepszyć ich samopoczucie oraz wygląd.

O ile jeszcze kilka lat wstecz najbardziej interwencyjnymi zabiegami jakie powszechnie stosowano było wypełnianie zmarszczek Warszawa (), eliminacja różnych przebarwień, blizn, czy botoks Warszawa (), o tyle obecnie coraz chętniej zaczyna się sięgać po znacznie bardziej inwazyjne metody. Będzie tu chodzić o chirurgię plastyczną i ogromne możliwości, jakie ona daje. Zabieg napięcia skóry twarzy polega na przykład na nacięciu skóry z tyłu głowy i przeszyciu jej w taki sposób, że napina się ona na policzkach. Podnoszenie górnych powiek opiera się na analogicznej metodzie. Po prostu nacina się płat skóry nad oczami i odcina mały klin, a później zszywa się nacięte fragmenty. Sprawdź też lifting lifting bydgoszcz twarzy Warszawa.

zmarszczki

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Mniejsza powierzchnia skóry likwiduje efekt opadających powiek i zdecydowanie poprawia spojrzenie. Możliwości na ingerencję w naturalne procesy jest coraz więcej i z pewnością są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Problemem mogą być ceny. Jeśli chodzi o botoks ceny to będą się one kształtować na poziomie do tysiąca złotych za pojedynczy zabieg, lecz takie zabiegi co pewien czas trzeba powtarzać. Przy operacjach plastycznych w grę wchodzą już tysiące złotych, za to efekt jest dużo trwalszy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,