Jak możesz wyeliminować blizny?

Wiele osób cierpi ze względu pooparzeniowych lub potrądzikowych blizn. Na szczęście są już obecnie metody, które pozwalają jeżeli nie w zupełności, to chociażby w dość znacznym stopniu je zlikwidować. Które metody oferuje obecnie pacjentom medycyna estetyczna?

Peeling, zabiegi kosmetyczne

Autor: APIS Natural Cosmetics
Źródło: www.apicosmetics.pl

Medycyna estetyczna będzie w chwili obecnej najszybciej rozwijającą się gałęzią medyczną. Będzie w stanie poradzić sobie z wieloma kłopotami. Do zabiegów przeprowadzanych w gabinetach medycyny estetycznej należą peelingi medyczne (strona wellderm.pl). Cieszące się popularnością peelingi medyczne umożliwiają dogłębne złuszczenie naskórka. Pozwalają na chociażby usuwanie blizn powstałych w skutek trądziku. W klinikach medycyny estetycznej możliwe jest również usuwanie blizn (linkuję) innymi sposobami. Niezwykle często używany będzie laser. Laser (zobacz: laser nd-yag) pozwala na usunięcie nie tylko blizn po trądziku, lecz również po oparzeniach lub urazach. W odniesieniu do peelingów medycznych istnieje mamy do wyboru wiele ich typów. W zależności od tego, które blizny chcemy usunąć uzależniony jest wybór odpowiedniego rodzaju peelingu.

Czynności zabiegowe przy pomocy peelingów medycznych są mało inwazyjne. Lekarze medycyny estetycznej dysponują peelingami o bardzo różnym stężeniu. Stężenie peelingu lekarz dopasowuje zawsze indywidualnie do pacjentki. Jego dobór uzależniony jest od tego, jaki efekt pacjentka chce osiągnąć. Efektem ubocznym, jaki pojawia się po wykonaniu zabiegu będzie zaczerwieniona skóra w miejscu przeprowadzania zabiegu. Decydując się na zabieg peelingu medycznego, pacjenci muszą zapamiętać, iż w chwili kiedy naskórek będzie się złuszczać, nie należy stosować kosmetyków o działaniu złuszczającym. Przez okres dwudziestu jeden dni od wykonania zabiegu nie wolno także zażywać kąpieli słonecznych, a wychodząc z domu należy przypominać sobie o smarowaniu skóry twarzy (jeśli zabieg był stosowany tylko na tej części ciała) maścią z bardzo wysokim filtrem UV.

Blizny, cera

Autor: fotolia.com
Źródło: fotolia.com

Czynność zabiegu z wykorzystaniem peelingu medycznego nie można wykonywać u wszystkich pacjentów. Nie wykonuje się ich chociażby u osób, które cierpią na różnego typu zapalenia skóry i u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Rodzaj peelingu medycznego jest znakomity w usuwaniu zmarszczek, eliminuje zaskórniki.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,