Szybkie oczyszczanie skóry przed po zimie dla każdej cery. Zalecenia profesjonalnej kosmetyczki.

Kiedy zbliża się sezon wiosenno-letni i robi się jest na tyle ciepło, iż możemy pokazać większą powierzchnię ciała, sporo pań wpada w małą panikę. Skóra po zimie może być przesuszona, a twarz zmęczona ujemnymi temperaturami i powietrzem przesuszonym przez ogrzewanie.

Trudno o uniwersalne sposoby na oczyszczanie skóry dla wszystkich typów cery, ale zawodowa kosmetyczka (zobacz również – urządzenie do masażu Permanent24) doradzi nam, które preparaty mogą być przydatne i jakie działania trzeba wykonać, aby oczyszczanie zakończyć pożądanym skutkiem. Treściwe i efektywne maski, peelingi i toniki możemy zrobić samemu w domu. Przy odrobinie dobrych chęci mocne oczyszczanie skóry na stałe zagości w naszej pielęgnacji i cieple lato nie wywoła ataku paniki – skuteczne oczyszczanie skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Sesje oczyszczające skórę Palomar, wykonane przez kosmetyczkę w salonie kosmetycznym, dają uczucie świeżości i nowości, ale nie ma żadnych przeszkód, by przeprowadzić kilka z nich w domowym zaciszu. Od czego powinno się zacząć? Odzłuszczenia naskórka. Ciało możemy potraktować peelingiem z mielonej kawy albo cynamonowym, a panie o skórze wrażliwej – peelingiem cukrowym. Wszystkie te peelingi możemy bez trudu zrobić w domowym zaciszu, a jako oleju bazowego użyć oleju dostosowanego do wymagań naszej skóry. Na twarz należy zastosować peeling drobnoziarnisty – ten z miodu i cynamonu idealnie sprawdzi się jako kosmetyk dla wszystkich cer poza suchą. Cerze suchej sprzyjać będą płatki owsiane albo otręby połączone z jogurtem naturalnym i miodem. Kapsułki żelowe – rybki – mające wit. A i E mogą być dodatkiem do peelingu albo mogą być zaaplikowane razem z kremem po gruntownym oczyszczaniu.

Ważne, żeby kapsułkę nakładać jako 1 kosmetyk albo jako kosmetyk ostatni, bo jeśli zaaplikujemy olej z kapsułki, a potem krem, cera nie wchłonie wartościowych składników preparatów nałożonych na olejek. Po wykonaniu peelingu twarzy dobrze jest użyć toniku, który zamknie pory skóry, załagodzi podrażnienia i przygotuje skórę na aplikację następnego kosmetyku, natomiast peeling całego ciała warto spłukać chłodniejszym prysznicem, jaki będzie miał zbliżone działanie.

Bywa, iż to, co oferuje nam domowa kosmetyczka to niestety za mało. Wtedy najlepiej iść do zaufanego, nowoczesnego gabinetu i omówić stan swojej skóry z profesjonalistą, a później zaplanować kilka zabiegów Palomar (śledź aktualności) domykających naczynka lub dotleniających skórę po zimie.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,