Ekoprodukty – istotne kwestie?

Trend na produkty ekologiczne sprawia, że sięgamy po kosmetyki i jedzenie wyższej jakości. Jednak nie wszystko, co droższe i w przyjemnym pudełku jest najzdrowsze.

Sięgając po kosmetyki naturalne, trzeba zacząć od dobrego dostawcy.

Regał oznakowany informacją kosmetyki ekologiczne nie zawsze oferuje autentycznie to, czego nam potrzeba. Mylące mogą okazać się też nazwy: naturalny krem aloesowy może zawierać zupełnie inne ingrediencje. Pierwszą decyzją jest więc wybór właściwego sklepu na zakupy. Poważny sklep ekologiczny poleca swoim klientom głównie produkty z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i bez konserwantów.

krem do twarzy aa

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic

Zwracaj uwagę na etykietę

Wszystkie istotne szczegóły ujawnia oczywiście etykietka i to ona zdradza tajemnice produktu. Jeśli jest najeżony liczbami, to mamy pewność, że to tylko pozornie eko wyrób. Im więcej składników pochodzenia organicznego, tym rzecz jasna lepiej. Najbardziej wartościowe wyroby nie posiadają w swym składzie chemicznych zapachów i nie uczulają.

Żywność ekologiczna

Nie należy zapominać, że żywność niekoniecznie oznacza ekologiczne uprawy. W tym wypadku reguły wyznacza Unia Europejska i to ona informuje o odpowiednich certyfikatach dla upraw.

Jeżeli masz ochotę pogłębić swą wiedzę, to przejrzyj ciekawy news (https://grupaeuromed.pl/). W tekście zawarliśmy ekstra i ciekawe treści.

Warzywa i owoce mogą wyłącznie być więc uprawiane na nieskażonej ziemi i bez sztucznych nawozów(odwiedź witrynę). Wybierając chociażby olej z wiesiołka, podobnie jak w wypadku kosmetyków warto poznać jego skład. Naturalnie wszystkie sztuczne dodatki powinny budzić podejrzenia.

Ile to kosztuje

Stopniowo przyzwyczajamy się do tego, że za jakość należy dać nieco więcej. Jednak w tej kwestii również nie należy za bardzo dać się oszukać wysokim cenom. To ogólnie znany chwyt handlowy, który opiera się właśnie na tej konsumenckiej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki muszą być droższe, ale nie są to towary na tyle ekskluzywne, żeby mogli kupować je jedynie milionerzy.

Rozsądny wybór

Coraz częściej zakupy zaczynamy sondażem w Sieci – wertujemy opinie o artykułach, dokonujemy wyboru sprawdzonych producentów (odwiedź witrynę). To bezpieczny sposób, choć realnie stosują go zwykle uparci i dociekliwi. Najważniejsze to nie pozwolić się oszukać cenie i opakowaniu, a w dobrym sklepie tego typu problemu nie ma.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,