W jaki sposób dbać o włosy, aby o każdej porze dnia prezentowały się zjawiskowo i jednocześnie naturalnie

Gdy panie oglądają reklamy w telewizji, to ich uwagę często przykuwają preparaty do pielęgnacji włosów. Trzydziestolatki zastanawiają się, co zrobić, aby mieć tak samo piękną fryzurę jak modelki. Choć przedstawicielki płci pięknej ciągle kupują nowe olejki i odżywki do włosów, to wcale nie czują się usatysfakcjonowane wynikami zaaplikowanych kuracji, a niekiedy nawet specjalnie skomponowanych diet. Żeby fryzura prezentowała się imponująco, to należy obowiązkowo, jak również systematycznie rezerwować wizyty w cenionym przez panie gabinecie fryzjerskim, jak również stosować się do kilku wytycznych.

włosy

Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Włosy niefarbowane właściwie nie wymagają nadzwyczajnej pielęgnacji. W pierwszej kolejności należy pamiętać, żeby nie kłaść się do łóżka z niewysuszoną głową. Lepiej oglądnąć jeszcze jeden odcinek ulubionego kolumbijskiego serialu albo upiec smakowite półkruche ciasto z wiśniami, aby włosy mogły wyschnąć same. Gros pań w ogóle nie używa suszarek, bo reprezentantki płci pięknej mają obawy, że nazbyt gorące powietrze zniszczy włosy. Jednak jak informują nas fryzjerzy, jeżeli tylko odpowiednio skieruje się falę powietrza, to pukle włosów nabiorą wspaniałego blasku.

W czasie suszenia można je delikatnie nawilżyć takimi preparatami jak argan oil (można go zobaczyć tutaj) bądź jedwab w płynie. Używanie pozostałych środków nie jest obowiązkowe, wręcz odwrotnie, odżywki lepiej odłożyć do szafki, gdyż mogą one bardzo obciążyć włosy. Z kolei włosy farbowane wymagają innego potraktowania. Paniom, tak tym po dwudziestce, jak i tym po sześćdziesiątce, zależy przede wszystkim na tym, żeby w trakcie wieczornej toalety włosy nie traciły połysku i koloru, bowiem każdorazowe mycie spłukuje farbę. A dodatkowo nadmieńmy, że każde następne farbowanie niszczy strukturę włosów, więc przedstawicielki płci pięknej kupują w supermarketach bądź punktach aptecznych specjalistyczne szampony pielęgnacyjne.

Elegantki, które przynajmniej raz na dwa miesiące używają płynów koloryzujących muszą regularnie stosować odżywki – więcej propozycji. Aby wybrać najwłaściwszy produkt, należy niepobieżnie czytać etykiety(polecamy producent etykiet) umieszczone na pudełeczkach. Wydaje się jednak, że największym przeciwnikiem farbowanych włosów są odrosty, ponieważ w tym przypadku nawet kosztowne odżywki nie pomogą, a wizyta u uznanego fryzjera okazuje się koniecznością.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,