Co w ogóle znaczy niby pojęcie „zadbany mężczyzna”?

Przyjęło się mawiać, że generalnie polscy faceci nie dbają o swój wygląd, są stosunkowo zaniedbanymi ludźmi. Ileż w owym twierdzeniu prawy, a ile wyłącznie kompleksów? Mimo wszystko jakoś się nie wydaje, iż tak mocno odstajemy od ogólnoświatowej średniej – a zresztą to nie jest takie istotne.

mężczyzna

Autor: James Willamor
Źródło: http://www.flickr.com

Ważniejsze to, aby próbować zwiększać polską średnią, być zadbanym człowiekiem. Kto szczególnie powinien zadbać o własną aparycję? Kawaler, który do tego nie ma w tym momencie kobiety. Ludzie są zasadniczo istotami, które zwracają wielką uwagę na prezencję. Geny są wielce ważne – czyli niektórych aspektów własnego wyglądu zewnętrznego tak czy siak nie zdołamy poprawić, lecz higiena osobista, elegancki ubiór, porządne kosmetyki jak zdecydowanie nie są daleko poza naszym zasięgiem! Zadbajmy o siebie, na miarę swoich możliwości oraz upodobań, a zapewne będziemy lepiej wyglądali. Zostało dowiedzione, że atrakcyjniejsi ludzie są zamożniejsi, mają bardziej interesujące życie.

Bardzo cieszy, iż nareszcie przedstawiciele wszystkich grup społecznych dbają o aparycję, nie jest już to nic dziwnego, a może nawet nieco wstydliwego. Jakby nie patrzeć mężczyzna, który przy ludziach przyznawał się do zainteresowania nowinkami modowymi – jeszcze kilka lat temu to byłoby w niektórych kręgach niecodzienne! A więc niby jaki powinien być tak naprawdę zadbany mężczyzna? Dobry ubiór to podstawa, ciężko nie dostrzec, że eleganckie spodnie bądź garniak mogą zdziałać cuda. Choć nawet najlepsze wdzianka, luksusowe kosmetyki, najdroższy fryzjer nie spowodują, iż będziemy elegantami jeśli nie będziemy potrafili docenić dbania o higienę. Regularna kąpiel, dbanie o zęby (rtg zęba białystok) albo dbanie o owłosienie (np. z maszynka do golenia feather) są czymś o co trzeba zadbać, w umiejętny sposób.

Wiele rad można w sumie napisać na wszystkie kwestie dot. higieny, ale być może poruszmy kwestię łupieżu na głowie. Jest to częsty problem – nawet zakup porządnego przeciwłupieżowego szamponu nie zawsze daje prawdziwe ukojenie. Jednak ciężko funkcjonować przez dłuższy czas z łupieżem, bo jest irytujący, na dodatek widzialny przez innych. Należy rozejrzeć się za antyłupieżowymi środkami, które sporo dają. Choć zapewne najbardziej wskazanym rozwiązaniem w akurat przypadku walki z łupieżem jest dermatolog.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,