Rozwój rynku kosmetyków na przestrzeni ostatnich lat, znaczenie lokalnych producentów na nim.

Kosmetyki to jeden z najczęściej kupowanych produktów, doskonale widać to zresztą po obrotach firm które się zajmują ich dystrybucją i sprzedażą. Rynek kosmetycznych produktów już teraz jest szacowany na blisko dwadzieścia miliardów, a plany zakładają kolejne kilka w następnych latach.

Kosmetyki damskie

Autor: mixtureusa
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobre obroty mają też drogerie i sieci handlowe, w nich również notuje się bardzo wysokie wzrosty dynamiki sprzedaży w porównaniu z ubiegłymi latami. Można już stwierdzić, że nasz rynek jest w miarę ustabilizowany, lecz cały czas ma możliwość rozwoju i ulega ciągłej zmianie. W ostatnim czasie na przykład bardzo mocno zaczęły być aktywne spożywcze dyskonty.

Początkowo dostępne w nich były tylko jednostkowe kosmetyki, ale poszerzenie propozycji, szczególnie o produkty z wyższej półki sprawiło, że zaczęły one odbierać klientów marketom i drogeriom. Lecz nawet pomimo tego drogerie bardzo dobrze się trzymają, cały czas otwierane są następne. Jest to wynikiem dynamicznej ekspansji zagranicznych koncernów kosmetycznych, uważających nasz rynek za mający ogromne perspektywy – więcej na blogu swiat-kosmetykow.pl.

Jeśli chodzi o same produkty, to rynek polski jest bardzo rozdrobniony. Oczywiście są na nim obecne światowe koncerny, ich produkty można kupić w praktycznie każdym sklepie z kosmetykami. Lecz bardzo dużo takich produktów pochodzi też od dostawców krajowych, większych polskich firm zajmujących się produkcją kosmetyków jest parę, a cała reszta to drobni lokalni przedsiębiorcy. W ostatnim czasie zbudowali solidną pozycję na rynku, czego tak naprawdę niewiele osób się spodziewało – polecany blog.

Rywalizują one ze wielkimi gigantami głównie wysoką jakością produktów, atrakcyjnymi cenami i przede wszystkim zdobyciem zaufania klientów. Co prawda najtańsze kosmetyki (zobacz: kosmetyki do gabinetów) nadal sprzedają się w ogromnych ilościach, ale ludzie coraz częściej zaczynają zwracać uwagę na odpowiednią jakość. A to właśnie mogą zaproponować firm z Polski, oferują one nie tylko dobre jakościowo wyroby, ale również znacznie szybciej będą reagować na potrzeby i wymagania konsumentów.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,