Olej lniany a odmiennie zwany olej budwigowy to hit żywieniowy charakteryzujący się rzeczywiście niezwykłymi właściwościami zdrowotnymi.

Olej lniany a odmiennie zwany olej budwigowy to przebój żywieniowy charakteryzujący się naprawdę niezwykłymi, jak dowodzą analizy, właściwościami zdrowotnymi. Wspomaga funkcjonowanie człowieczego ciała, bo posiada aż 95 proc. nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, których układ sam nie nie umie wytworzyć, więc konieczne jest dostarczać je razem z żywnością. Tłuszcze są wręcz nieocenione dla tkanek, komórek, organów naszego organizmu, bo gwarantują im odpowiednie działanie a także ochraniają przed wieloma schorzeniami, również nowotworowymi.

Oliwy

Autor: a olin
Źródło: http://www.flickr.com
Olej lniany inaczej zwany olej budwigowy (niewyklarowany) tłoczony jest sposobem „na zimno” to znaczy maszynowo pozyskiwany z nasion bez ich podgrzania (źródło).

Zainteresowały Cię informacje herbaty świata hurtownia podane w naszym artykule? Szalenie miło zatem będzie nam podzielić się z Tobą nowymi tekstami. Oczekujemy na recenzję!

Każde jego składniki utrzymują naturalne struktury i cenne właściwości biologiczne. Nie jest poddawany rafinacji. Dr Johanna Budwig wypracowała i też używała już od połowy XX wieku dietę przeciwnowotworową. Głównym składnikiem diety dr Budwig jest pasta zrobiona z oleju lnianego oraz białka w postaci sera albo mleka. Tak przygotowana pasta (wtłoczenia cząstek tłuszczu w cząsteczkach białka – tak samo jak w majonezie) dostarcza nienasyscone kwasy tłuszczowe do odpowiednich miejsc dużo szybciej nie eliminując ich właściwości. Idea diety opiera się na dostarczaniu swojemu ciału odpowiednich dawek kwasów tłuszczowych.

Bieżąca dieta człowieka urozmaicona w rafinowane a także przetworzone tłuszcze z daleka odbiega dawkami kwasów omeaga 3 i omega 6 od polecanych. Pomimo że kwasy tłuszczowe to jeden z fundamentalnych składników naszego ciała. Dlatego w diecie dr Budwig, zakazuje się jedzenia rafinowanych a też innych podobnych tłuszczów, a przeważnie całkiem sztucznie utwardzanego tłuszczu, fundamentalnego składnika np. margaryn. Według Dr Budwig dostarczenie ustrojowi człowieka prawidłowych dawek kwasów, przez dostarczenie dawki kwasów omega-3 i omega-6 w odpowiednich proporcjach z lnu powoduje, iż komórki ludzkiego ciała odzyskują naturalne właściwości.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,