Czy robinie fotografii w studio fotograficznym odróżnia się od fotografii w plenerze?

Jeśli rozpoczynasz właśnie swą przygodę z fotografią studyjną oraz masz przekonanie, że w miejscu stworzonym dla fotografów wszystkie zdjęcia będą doskonałe i to wręcz bez znacznego wysiłku, to możesz się niezwykle zdziwić.
Chociaż robienie zdjęć w studio otwiera przed fotografikiem dużo ciekawych perspektyw, to i tutaj istnieje naprawdę wiele możliwości zrobienia błędów.

spojrzenie

Autor: Evandro Felippe
Źródło: http://www.flickr.com
Często niezwykle poważnych. Czytając poniższy tekst łatwo się zorientujesz, że karygodne błędy robione w czasie pracy w studio robią zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Z tego też powodu nie ma się co wstydzić braku znajomości tematu, lecz raczej tego, że nie robi się niczego, aby ten brak wiedzy wyeliminować. Niechaj ten artykuł będzie dla Ciebie inspiracją. Robienie zdjęć w dobrze urządzonym studio jest związane z całkowicie odmiennymi wymogami i stawia przed nami absolutnie inne wyzwania, niż wykonywanie zdjęć plenerowych. To prawda, że jest to przestrzeń bez wątpienia w większym stopniu wygodna, w której mamy zupełną kontrolę nad absolutnie wszystkim, co jest dla nas ważne z punktu widzenia fotografowania.
Nie oznacza to jednak od razu, że nie ma miejsca tutaj na popełnianie jakichś błędów. Wręcz przeciwnie.http://englander.com.pl/ można tutaj znaleźćNiniejszy tekst ma na celu, jeżeli nawet nie zapobiegać popełnianiu błędów (przecież błądzić jest rzeczą ludzką), to choć uprzedzić, że tego typu możliwość niestety istnieje. Posiadacz studio najmowanych fotografom, dla przykładu na godziny oraz osoby, które są w tego typu miejscach jako obsługa czy też asysta, prawidłowo w tej chwili wiedzą, o co chodzi.

Sami w czasie wizyty w jakimś studio oraz podczas rozmów prowadzanych z osobami, byliśmy zaskoczeni, jak duża ilość profesjonalnych fotografików z bardzo okazałą listą publikacji, wystaw czy też wyróżnień na różnych konkursach, po przekroczeniu progu studio niestety zaczyna przypominać bezradne dziecko.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,