Jeżeli haluksy nie pozwalają ci wygodnie chodzić, idź na zabieg oraz raduj się zdrowiem stóp

Badania pokazują, że z problemem koślawego palucha, inaczej mówiąc haluksów, boryka się blisko 1% wszystkich mieszkańców naszego kraju. Znacznie częściej cierpią z powodu tej dolegliwości panie, gdyż z zamiłowaniem noszą buty na wysokim obcasie i z wąskimi noskami, co przyczynia się do odginania palców. Zmiany w okolicy palców początkowo bywają słabe, ale z z biegiem czasu nie tylko wyglądają nieładnie, lecz również robią się bardzo bolesne.

zadbane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Haluksom można zaradzić

W licznych wypadkach schorzeniu koślawego palucha można zapobiec, unikając obuwia, które deformuje oraz obciąża palce. Kobiety, które podczas noszenia szpilek odczuwają dotkliwy ból albo czują uczucie gniecenia w palcach, muszą unikać takich butów. Nie można mimo wszystko zapominać, że haluksy operacja haluksy wrocław są dolegliwością warunkowaną genetycznie i jeśli któreś z rodziców borykał się z problemem koślawego palucha, bardzo prawdopodobne, że odziedziczy się nieprawidłowe ustawienie kości śródstopia albo wiotkość tkanki. Warto wspomnieć, że nawet jeśli haluksy już się objawiły, można je leczyć przez stosowanie odpowiednich ćwiczeń dostosowanych przez terapeutę, zakładanie profesjonalnych wkładek korygujących i ortopedycznego obuwia.

Gdy dolegliwości stają się bardzo bolesne, wyjściem okaże się operacja

Gdy zabiegi rehabilitacyjne zawodzą, a deformacje pogłębiają się i stają się coraz bardziej bolesne, konieczna może stać się operacja haluksa. Należy zaznaczyć, że w ostatnich latach technika operowania haluksów uległa dużemu zaawansowaniu oraz zyskuje się z jej pomocą doskonałe efekty. W prawie każdym przypadku daje się całkowicie wyeliminować problem koślawego palucha, dolegliwość nie powraca, a pacjent może cieszyć się wygodnym chodzeniem bez uczucia bólu.

zdrowe nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl
Dokuczają ci haluksy? Udaj się do specjalisty

Gdy pojawia się u nas operacja palucha koślawego bywa konieczna i nie należy męczyć się z niedogodnościami towarzyszącym chodzeniu bądź noszeniu obuwia. Lepiej niezwłocznie udać się do doktora, który zaleci badanie rentgenowskie i oceni, czy zabieg jest najlepszym zaleceniem. Operacja tego typu trwa 1-2 godziny, a pacjent bardzo szybko wraca po niej do pełnej formy oraz może cieszyć się odzyskaną swobodą chodzenia.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,