Jak dbać o włosy? Co dodatkowo do codziennej pielęgnacji?

Dbanie o włosy to konieczność, jeśli chce się, aby były ładne oraz w dobrej kondycji. Niestety, bez dobrej pielęgnacji nie można spodziewać się, że nasze włosy będą prezentowały się dobrze. Potrzebują one bowiem całkiem sporo uwagi. W jaki sposób dbać o nie, by wyglądały nienagannie?

fryzjer

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo duże znaczenie mają kosmetyki (Napar ziołowy) do włosów, których używamy. W sklepach jest dostępnych mnóstwo różnego rodzaju szamponów, odżywek, maseczek natomiast warto zwrócić uwagę na kosmetyki fryzjerskie profesjonalne – poznaj Bea Beleza. Tak już jest, iż wychodząc od fryzjera nasze włosy są w znacznie lepszym stanie, niż gdybyśmy sami wypielęgnowali je w domu. Fryzjerzy zaopatrują się często w dobrych hurtowniach fryzjerskich, nabywając kosmetyki lepiej wpływające na włosy, niż te standardowe specyfiki z drogerii. Dobrze jest zaglądać czasami do takich miejsc, aby zaopatrzyć się jakieś dobrej jakości, profesjonalne produkty lub też akcesoria fryzjerskie. Przydadzą się one na co dzień. Można w takich miejscach kupić dobrej jakości szczotkę do włosów, jaka nie niszczy ich w czasie szczotkowania oraz łatwo rozczesuje splątane pasma – profesjonalne akcesoria fryzjerskie Bea Beleza.

Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne (profesjonalne kosmetyki fryzjerskie Bea Beleza), które stosujemy w domowym zaciszu to nie wszystko, ponieważ dobrze jest od czasu do czasu wybrać się do fryzjera na zabieg mający poprawić stan włosów. Systematyczne podcinanie rozdwojonych końcówek to jedno, natomiast warto pomyśleć o czymś innym. Zabieg keratynowy na włosach to również bardzo odżywiająca sprawa. Działa świetnie na włosy przesuszone i zniszczone dając natychmiastowy efekt odżywionych włosów. Kobiety, które farbują włosy albo też często używają prostownicy czy suszarki, powinny pomyśleć o tego typu zabiegu raz na jakiś czas.

Trzeba pamiętać, że włosy potrzebują też odżywienia od środka. W aptekach kupimy sporo suplementów diety, jakie poprawiają kondycję włosów. Są środki z wyciągami roślinnymi, przykładowo z dużą ilością skrzypu polnego. Mamy także tabletki, jakie zawierają duże ilości biotyny, jaka odbudowuje strukturę włosa. Powoduje, że stają się mocniejsze, silniej błyszczą oraz szybciej rosną. Warto jest zastosować przynajmniej 3 miesięczną kurację tabletkami z biotyną, by osiągnąć dobre efekty. Warto także do swojej diety wprowadzić herbaty na bazie ziół, jakie poprawiają nasz wygląd. Wspomniany wcześniej skrzyp czy na przykład pokrzywa, są z pewnością wskazane dla osób chcących mieć piękne włosy.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,