Co to jest mezoterapia? Jak wygląda taki zabieg, co daje? Ile kosztuje? Czy powinniśmy z tego skorzystać?

Mezoterapia igłowa to w teorii seria podskórnych iniekcji aktywnych substancji. Ma on zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się naskórka. Poprawia mikrokrążenie oraz sprężystość. Mezoterapia igłowa jest świetną metodą na posiadanie młodego wyglądu nie używając metod bardzo inwazyjnych. Najbardziej pożądane i wymierne rezultaty zapewnia seria kilku zabiegów.

Nazwa mezoterapii wzięła się się z greki, oznacza między innymi “terapie” oraz “leczenie”. Polega na wstrzykiwaniu do skóry właściwej oraz tkanki podskórnej substancji aktywnych, które są dobrane odpowiednio do potrzeb każdej osoby. Najbardziej powszechnie stosowane preparaty posiadają między innymi kwas hialuronowy, kwas polimlekowy albo aminokwasy. Dzięki takiemu wprowadzaniu tych środków w głąb skóry wykazują one maksimum swojej aktywności, natomiast samo wstrzykiwanie bardzo dobrze pobudza komórki do odradzania się.

malowanie ust pomadką

Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla kogo dobra jest ta mezoterapia. Zastosowań jest sporo. Mamy zabiegi na twarz, na ciało czy skórę na głowie. Wstrzykiwanie właściwych składników zmniejsza zmarszczki, wspaniale nawadnia i nadaje jędrności skórze twarzy, a także polepsza jej napięcie i kondycję. Mezoterapię można również używać w innych sytuacjach, w leczeniu cellulitu, rozstępów czy łysienia. To dobry zabieg dla osoby, która chce polepszyć kondycję skóry, a chce uniknąć lekarza chirurga. Jest świetny na początkowe oznaki starzenia, jak i bardziej widoczne zmarszczki. W jaki sposób wygląda zabieg? Wykonuje się go przy pomocy bardzo cienkiej igły. Używa się składniki wcześniej przyrządzonego koktajlu. Są to specjalne koktajle do mezoterapii, na przykład stąd. Tego typu zabieg na twarz (bb glow) nie zajmuje zbyt długo, około godziny.

Osoba wykonująca zabieg może znieczulać skórę specjalnym kremem, przez co zabieg jest mniej. Cena takiego zabiegu zależy od użytych składników oraz ilości zabiegów, jednak koszt pojedynczego ostrzykiwania oscyluje w kwotach 250-500 zł. Aby jednakże uzyskać najlepszy efekt nie wystarczy pojedyncza wizyta u dermatologa. Często robi się serię 4-8 zabiegów w odstępie 2-3 tygodniowych. Niektórzy ludzie łączą taki zabieg z innymi, co dopełnia zmiany w wyglądzie, jednym z nich jest powiększenie ust. Niezbędne są do tego specjalistyczne wypełniacze do ust.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,