Zażywanie kąpieli w słońcu oraz SPA pomaga zachować zdrowie

Opalanie w solarium nie stanowi zagrożenia, pod warunkiem skorzystania z oferty dobrego gabinetu. Bezpieczny gabinet solaryjny rozpoznaje się po jego personelu. Przy pierwszej wizycie powinniśmy być zapytani o przebyte poparzenia słoneczne, reakcje alergiczne na słońce i choroby skóry. Profesjonalny i obyty personel spyta również, czy zażywamy lekarstwa?

solarium

W każdej sytuacji należy słuchać porad obytego personelu w zakresie dostosowania czasu do karnacji oraz indywidualnych cech – sprawdź również 2. Jest to szczególne istotne w trakcie pierwszych trzech wizyt. Przed zabiegiem w solarium skóra musi być czysta i bez nie pokryta żadnymi kosmetykami. Nie wolno stosować żadnych perfum oraz innych zapachowych kremów, zawierających składniki fotouczuleniowe. Przed zabiegiem trzeba dobrze zmyć makijaż.

W trakcie opalania nie wolno narażać oczu. Należy chronić je zakładając specjalne okularki zabezpieczające, które udostępnia gabinet solaryjny. Nie wolno opalać się w trakcie choroby, szczególnie przy zażywaniu antybiotyków, ani będąc pod wpływem alkoholu. Po skończonym zabiegu należy użyć kosmetyków do opalania. W trosce o skórę winno wybrać się do SPA i skorzystać z paru pielęgnacyjnych zabiegów. Jeśli dobrze przygotujemy się do pobytu w gabinecie SPA możemy doświadczyć najlepsze Day SPA. Taką wizytę trzeba odpowiednio wcześniej zarezerwować z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Udając się do SPA nie wolno zapomnieć o stroju na basen oraz klapkach kąpielowych. Przed wizytą trzeba przyjechać wcześniej, by mieć czas na przebranie się i wypełnienie ankiety dotyczącej chorób, przeciwwskazań do seansu. Jeśli ktoś się spóźni seans będzie trwał krócej. W trakcie seansu w tle rozbrzmiewa spokojna muzyka, oświetlenie zwykle jest przygaszone, często palą się świeczki i kominki z olejkami zapachowymi. Trzeba pamiętać, że przed udaniem się do strefy SPA bądź gabinetu kosmetycznego na zabieg należy się odświeżyć, zmywając ze skóry wszystkie kremy, olejki.

Sprawdź także: salon kosmetyczny (zobacz: karboksyterapia urządzenie) kabaty

Podczas masażu należy okryć się ręcznikiem. Gdy poczujesz zimno, poproś o dodatkowy ręcznik. Gdy nie chcesz masażu pewnej części ciała należy o tym wspomnieć w trakcie masażu. Po masażu z olejkami eterycznymi należy wstrzymać się z prysznicem na parę godzin, gdyż skóra lepiej wchłonie substancje odżywcze, stanie się nawilżona oraz delikatna.

solarium

By spędzić najlepsze Day SPA trzeba dobrze się do tego przygotować. Gabinety pielęgnacyjne pomagają swoim klientom. Każdy klient dostaje do dyspozycji swojego opiekuna, który służy pomocą przy wyborze zabiegów i wybiera bezpieczne kosmetyki. Wyjeżdżając do SPA koniecznie należy wziąć ze sobą pozytywną energię oraz dobry nastrój.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,