Zadbane włosy i prawidłowa kondycja skóry, głównym atrybutem kobiecej urody.

Na niewłaściwy wygląd włosów oddziałują rozmaite, mniej lub bardziej ostre zabiegi poprawiające urodę. Tak samo jak skóra twarzy i rąk, są stale narażone na wpływ ujemnych czynników atmosferycznych. Gdy loki stają się przesuszone, kruche a także skłonne do wypadania, odpowiednim wyjściem staje się ich właściwa ochrona. Nie zaskakuje w tej sytuacji fakt, iż kosmetyki przeznaczone do tego celu stają się niezwykle prężnie rozwijającą się grupą kosmetyków.

Kobieta, uroda

Autor: Robert Moran
Źródło: http://www.flickr.com

Produkty do ochrony proponowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie bardzo rozpowszechnioną, z przyjemnością używaną formę produktów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Kosmetyki te są praktyczniejsze w używaniu, dają się łatwo i równo rozprowadzić. Tak jak tutaj: portal www.

W sytuacji mocniej zniszczonych włosów godne zaproponowania są balsamy lub odżywki ochronne, które nakłada się na kilka minut, a potem spłukuje. Zimą trzeba poszukać balsamów do cery i skóry z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest również ekologiczną esencją promieniochronną. Strumienie słońca działają na naszą cerę całorocznie. Porą zimową słonko oddziałuje niezwykle intensywnie. Powinnyśmy więc pamiętać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na deskach. Także podczas marszu czy jazdy na wyciągu pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej cery balsamem z ochroną UV.

Należy kupić krem z wysokim filtrem, ponieważ słoneczko wysoko w górach działa z wielką ostrością. Pamiętajmy też o zabezpieczeniu delikatnej skóry na ustach i wokół oczu. Firmy kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których wygląd jest istotna ale mają mało czasu na zabiegi i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym celem jest uzyskanie szybkich i namacalnych wyników: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry. Dla zaciekawionych: link tutaj.

Medycyna estetyczna coraz bardziej popularna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Ciekawym pomysłem są również rozgrzewające kremy z dodatkiem imbiru, cynamonu lub torbiel korzeniowa chilli, które polepszają dokrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, ładny zapach. Jeśli mamy potrzebę na ciepłą kąpiel, powinno się dodać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy aromat zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,