Szkła dwutygodniowe – komu są polecane i gdzie nabyć dobre ?

Wady wzroku są dużym problemem. Z roku na rok wzrasta też liczba zwolenników szkieł kontaktowych, jakie pomagają w wygodny sposób korygować wady wzroku.

Soczewki kontaktowe to dyskretny sposób na korekcję wad wzrok. Przydają się osobom, które w ramach swoich zadań muszą np. reprezentować firmę. Odpada wówczas problem dopasowania oprawek do kostiumu. Przydać się mogą także wyczynowym sportowcom, ratownikom medycznym, lekarzom itd. Co musimy wiedzieć, zanim sięgniemy po to rozwiązanie? Komu zaleca się soczewki kontaktowe?
soczewki kontaktowe

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Soczewki wskazane są dla tych osób, jakie nie czują się komfortowo w okularach jak też dla wszystkich, którym binokle przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Szczególnie zalecane są, jeżeli: wada wzroku przewyższa 6 dioptrii (+/-), różnowzroczność przekroczyła 3 dioptrie, wada zachodzi jedynie w jednym oku. Ponadto, soczewki pomagają korygować niedoskonałości przy uszkodzeniach oko, a również złożone wady wzroku, jak dla przykładu presbiopia lub astygmatyzm. Medycy wykorzystują również soczewki, jako opatrunek po zabiegach wykonywanych na gałce ocznej. Z jakiej przyczyny warto nosić soczewki kontaktowe ? Dzięki noszeniu soczewek możemy absolutnie zapomnieć o wadzie wzroku i oddać się całkowicie swym zajęciom. Soczewki kontaktowe są również dużo lepszym rozwiązaniem dla kierowców, ponieważ nawet przy słabszym świetle mogą oni lepiej ocenić odległości od innych pojazdów, zaś dzięki ostremu widzeniu centralnemu i peryferyjnemu znika problem z dostrzeganiem szczegółów. Szkła kontaktowe to również efektywny sposób na poprawienie samooceny i dodanie pewności siebie.
soczewki kontaktowe

Źródło: foter.com
Jest to też bardzo istotne w szczególności dla kobiet, które już nie muszą skrywać makijażu za binoklami. Od czego zacząć? Szkła kontaktowe musi dobrać specjalista – lekarz okulista czy też optometrysta. Bardzo ważne jest, żeby pierwsza para szkieł była zaaplikowana w gabinecie. Wówczas mamy pewność, że mamy dobrane a także dobrane soczewki dwutygodniowe (poprzednia strona) idealnie dla naszych oczu.

Należałoby zaakcentować, że w trakcie wizyty pacjent powinien dostać bezpłatnie szkła próbne, które po przenoszeniu określonego czasu powinien przejrzeć lekarz (lekarz garwolin) w gabinecie – wtenczas mamy 100% pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia soczewek .

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,