Stylowe nogi latem

logotyp

Autor: Nantes
Źródło: http://www.nantes.pl
Cellulit to jeden z najbardziej uporczywych problemów skórnych. Dermatolodzy szacują, że nie radzi sobie z nim około 80% kobiet.

Walka z pomarańczową skórką nie należy do prostych. Wymaga od nas dużej samozaparcia i systematyczności w pielęgnacji. Z pomocą przychodzi antycellulitowy balsam do ciała.

Proponujemy Wam kilka niezawodnych sposobów, dzięki którym na wakacjach będziecie cieszyć się gładką skórą.

Masaż bańkami
Do tego zabiegu potrzebny jest specjalny silikonowy „kieliszek” lub bańka chińska. Balsam antycellulitowy posłuży do nasmarowania partii ciała dotkniętych pomarańczową skórką jak np. brzuch. Następnie przystaw urządzenie do skóry i mocno przytrzymaj – pod wpływem próżni skóra zostanie zassana do wewnątrz bańki lub kieliszka. Następnym krokiem jest masaż. Należy robić go ostrożnie, „ciągnąc” bańkę pionowo z dołu od kolan do góry w kierunku serca tak, aby nie oderwać ich od skóry. Gdy nauczysz się, masuj skórę ruchami zygzakowatymi. – Metoda ta przynosi rewelacyjne efekty – pod wpływem podciśnienia pobudzone zostaje krążenie krwi i limfy w tkance podskórnej, w której nierówno gromadzi się tłuszcz. Dzięki temu skupiska komórek tłuszczowych ulegają rozbiciu i są wydalane – mówi Róża Nowakowska, kosmetolog z nantes.pl. Dodatkowo z organizmu wytrącany jest nadmiar wody, a intensywniejsze krążenie sprawia, że skóra staje się napięta i nabiera ładnych barw. Aby zmiany były dostrzegalne, masaż wystarczy robić 8 minut co dzień przez miesiąc.

Kamfora
Na wstępie posmaruj brzuch, uda pośladki maścią kamforową. W kolejnym etapie owiń ciało zwykłą, przezroczystą folią spożywczą. Kamfora posiada właściwości rozgrzewające oraz zwiększa pocenie. Folia natomiast zapobiega parowaniu. W ten sposób pozbędziesz się nadwyżki zbędnego tłuszczu.

Sok z cytryny
Na początku natrzyj ciało cytryną i owiń je w przezroczystą folię. Cytryna oddziałuje podobnie jak kwasy kwasy bydgoszcz owocowe w kosmetykach, a owinięcie ciała folią pozwala na głębokie oddziaływanie substancji aktywnych. Zaleca się także kąpiele w letniej wodzie z dodatkiem olejków eterycznych. Doskonale w tym przypadku sprawdza się rozmarynowy.

Peeling kawowy

Fusy po zaparzonej kawie należy zmieszać z cynamonem. Następnie do mikstury dodaj oliwkę kosmetyczną. Teraz mieszaj tak długo, aż otrzymasz jednolitą masę. Następnie starannie pomasuj tym całe ciało. Pozostałości spłucz letnią wodą. balsam do ciała nałóż po wysuszeniu całego ciała.
Warunkiem skuteczności powyższych zabiegów jest ich konsekwentne stosowanie. Pierwsze efekty będą widoczne już po miesiącu. Aby zwiększyć ich skuteczność, należy połączyć je z gimnastyką i odpowiednią dietą. Każdego dnia jedz produkty zawierające antyoksydanty (witamina, A, E i C) oraz lecytynę. Witaminy znajdują się w owocach i warzywach – dzięki nim wzmocnisz tkankę łączną skóry. W lecytynę, która odpowiada za odbudowę ścian komórek skóry, bogate są jajka i soja. Nie zapominaj o delikatnej skórze twarzy, stosuj nawilżający krem do twarzy oparty na nanotechnologii.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz tutaj: kwas hialuronowy, krem pod oczy, krem przeciwzmarszczkowy, nanotechnologia.

Źródło: NANTES

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>