Stomatologia zachowawcza, czyli jak troszczyć się o uzębienie, gdy zauważymy pierwsze ślady próchnicy?

Próchnica to choroba uzębienia, która może spotkać niemal każdego z nas – niezależnie od tego, co jemy i w jaki sposób dbamy o nasze zęby. Dlatego właśnie tak ważne jest to, żeby poprawnie zapobiegać tej chorobie, a także od razu leczyć wszystkie jej oznaki.

pojazdy

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
W tej sytuacji z pomocą przychodzi nam stomatologia zachowawcza – na czym ona dokładnie polega?
dom wielorodzinny

Autor: INTEGER S.A.
Źródło: INTEGER S.A.
stomatologia zachowawcza

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowe obszary leczenia stomatologii zachowawczej stanowią usuwanie próchnicy uzębienia, odbudowywanie tkanek zęba materiałami światłoutrwardzalnymi oraz leczenie kanałowe. Dentysta z pewnością zajmie się zatem zębami z wczesnymi śladami próchnicy – wyczyści szkliwo z próchnicy i wypełni ubytek właściwym tworzywem – leczenie zachowawcze. Aktualna stomatologia zachowawcza wykorzystuje takie tworzywa światłoutwardzalne, które zapewnią naszym zębom estetyczny wygląd – możemy się więc cieszyć pięknym wyglądem przez długi czas. Dobrze jest też powiedzieć o tym, że większość zabiegów dentystycznych wykonywana jest w miejscowym znieczuleniu, co zagwarantuje nam optymalny komfort w czasie wizyty u stomatologa. Jest to wyjątkowo istotne w wypadku osób, które obawiają się wizyt u stomatologa.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się również fachowym leczeniem nadwrażliwości zębów oraz niewielkimi zabiegami z dziedziny estetycznej stomatologii – robieniem koronek, wybielaniem zębów czy odbudowywaniem złamanych zębów – poznaj informacje.

Wenn du an diesem Thema Spaß hast, ist ein Artikel zweifellos nich genut. Ein zusätzlicher Link zu diesem Thema haben wir für dich glücklicherweise bereitgestellt.

W ramach jej działań można zatem nie tylko zadbać o zdrowie naszych zębów, lecz również o ich piękny wygląd. Sprawi to, że będziemy się pięknie prezentować w każdej sytuacji!

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,