Sposób na elegancję

Golenie to dla mężczyzny niezwykle ważna czynność. Dla chłopca jest to następny krok w procesie stawiania się dorosłym. Praktycznie każdy mężczyzna pamięta, z jaką dumą nosił pierwszy wąs. Choć potem mógł zdecydować o goleniu się „na gładko”, ten moment pamiętać powinien.

golenie i kremy

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie się to czynność niezwykle miła, są mężczyźni, którzy uważają tę czynność za jedną z najprzyjemniejszych chwil w trakcie poranka. Czemu golenie jest tak miłe? Głównie przez używane do tejże czynności gadżety.

Czy sądzisz, że znajdziesz konieczne informacje dotyczące omawianego zagadnienia? Naturalnie, że tak – przejdź do podstrony (https://libeli.pl/etykiety-logistyczne-i-zabezpieczajace/) i kliknij w odsyłacz tu.

Panowie dzielą się na zwolenników elektrycznych maszynek i na sympatyków pędzla. Obie metody są dzisiaj równie efektywne, a zatem dobór metody zależy jedynie od preferencji mężczyzny. Golenie maszynką na żyletki jest właściwe dla facetów lubiących dokładność. W tej metodzie nie ma miejsca na pomyłki, trzeba wykazać się cierpliwością jak też delikatnością. Tok golenia bowiem to cały, długi rytuał.

Na początek trzeba rozprowadzić przy pomocy wody trochę kremu d​o golenia. Nieodzowny jest stosowny pędzel; najdroższe a zarazem najodpowiedniejsze są te stworzone z końskiego włosia bądź borsuczego. Bardziej ekologiczne nastawieni panowie (bądź zwyczajnie – gospodarni) używają pędzelków tańszych, wykonanych z syntetycznego włosia. W ten sposób sympatyczne zwierzątka nie tracą żywota. W następnej kolejności powinniśmy odpowiednio łagodnie użyć żyletki. Wymagana tu jest daleko idąca przezorność oraz delikatność, ponieważ nadmiernie silny ucisk na skórę może powodować zadraśnięcia, które są dosyć bolesne i wyglądają pięknie.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałe golenie maszynką na żyletki – czyli takie kiedy nie widać na naszej twarzy zadraśnięć – nastręcza czasu. Trzeba po prostu nabrać biegłości. Po goleniu najlepiej używać wody po goleniu Taylor of bond street () w charakterze wykończenia całego rytuału – niejako jako wisienka na torciku. Dużo mniej uciążliwą metodą golenia się będzie zastosowanie maszynki elektrycznej. Jej zaletą jest to, że proces golenia jest zarazem rodzajem masażu twarzy. Rzecz jasna i w tym przypadku także zwieńczeniem jest zastosowanie ulubionej perfumy Baxter of California. Szykowny dżentelmen „zaczyna się od brody”. Następnym krokiem jest rozważanie odpowiedniej garderoby. Wbrew pozorom dres nie wszędzie jest odpowiedni.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,