Ręcznie robiony lek dobry na wszelkie kłopoty ze skórą – mydło Aleppo

Obecnie rynek nasycony jest preparatami do pielęgnacji twarzy i ciała. Zarówno posiadaczki, jak i przetłuszczających się czy wrażliwych znajdą linię kosmetyków do odpowiedniej pielęgnacji swojej cery. Jednakże ilość produktów na sklepowych regałach i w naszych mieszkaniach coraz rzadziej idzie w parze z naturalną pielęgnacją, a dbanie o urodę niestety nie zawsze idzie w parze z troską o nasze zdrowie.

kąpiel

Autor: iStock
Źródło: iStock
Powszechnie wiadomo, że mydełko Aleppo to jeden z najsłynniejszych kosmetyków organicznych, ręcznie robionych mydeł na całym świecie. Również na całym świecie można je zakupić. Mydło Aleppo to produkt tradycyjny, a początki produkcji sięgają więcej niż 4000 lat (na to wskazują odkrycia archeologiczne). Produkuje się je w Syrii z naturalnych, podstawowych i bezpiecznych dla ciała składników nie ingerujących w jej płaszcz lipidowy. Mydło z olejem wawrzynowym jest jednym z najlepszych jakościowo mydeł, jest bezpieczne nawet dla niemowląt – <. Ponadto, można go używać nie tylko do mycia twarzy, ciała albo włosów, ale też do prania ubrań, pościeli albo kołder alergików. Przy tego typu użyciach sprawdzi się nie tylko kostka mydła, ale także możliwe do nabycia mydło w płynie (z pompką). Proporcje oleju laurowego i substancji dodatkowych są różne, ale każde oryginalne mydło Aleppo ma przybitą pieczątkę i jest zielone po przekrojeniu go na pół. Według tradycyjnej receptury mydło Aleppo zawiera tylko trzy składniki, ale dodawanie innych składników (zielona albo biała glinka, błoto z Morza Martwego, olej z czarnuszki) zwiększa przyjemność stosowania a czasami pozwala uzupełnić pielęgnację. Dzięki tym dodatkom możemy dobrać sobie mydełko do specjalnych potrzeb. Naturalny skład sprawia, że mydło to bardzo oczyszcza twarz sculptra wrocław i ciało, dlatego szczególnie zalecane jest w sezonie letnim, gdy skóra się poci, wydziela więcej sebum i jest dużo bardziej odkryta. Mydełko pomaga przyspieszyć też gojenie się zmian skórnych i pomaga załagodzić podrażnienia i podleczyć wypryski. Powoduje ściągnięcie skóry i zwęża pory, dlatego widocznie pomoże cerom problematycznym. Osoby o cerze docenią jego właściwości matujące strefę T.

mydło naturalne
Kostki Aleppo możemy zacząć stosować właściwie z dnia na dzień, odstawiając wszystkie inne produkty do pielęgnacji twarzy i ciała, natomiast warto wcześniej sprawdzić, czy jego charakterystyczny aromat ni będzie nam przeszkadzał i czy wysuszenie nie będzie zbyt ostre.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,