Pomysły dentystów na hollywoodzki uśmiech

Osobom, które chcą mieć hollywoodzki uśmiech, a ich własne uzębienie jest inny od ich wyobrażenia o ładnych zębach, rekomenduje się licówki. To dość kosztowny sposób korekty uzębienia, ale efekt końcowy nie tylko zapewnia oszałamiające wrażenie, lecz dodaje też pewności siebie i winduje poczucie własnej wartości. To taka kosmetyka zębów, która raz wykonana, poprawi nasz komfort na długie lata.

więcej o licówkach porcelanowych na stronach Aurident z Wrocławia

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Licówki porcelanowe dentysta zarekomenduje osobom o zdrowym uzębieniu, lecz krzywych albo przebarwionych, z nieładnymi zmianami na szkliwie zębów. Można nimi skorygować kształt, kolor, wielkość czy też układ zębów w szczęce. Licówki to delikatne płytki, stworzone z różnego rodzaju materiałów (przykładowo z porcelany, akrylu, ceramiki albo kompozycji kilku tych tworzyw), o grubości około pół milimetra.

Mocuje się je do zębów z przodu, pokazywanych przy uśmiechu. Można to zrobić na dwa sposoby – ze szlifowaniem i bez szlifowania zębów. zobacz ofertę licówek porcelanowych w Krakowie ze szlifowaniem to zabieg nieodwracalny, polegający na ściągnięciu przedniej warstwy szkliwa aby zrobić miejsce na warstwę porcelany i by po dopasowaniu ząb nie wystawał nadmiernie z łuku. Licówki bez szlifowania nie wymagają naruszania struktury zębów, należy je wyłącznie wypolerować żeby nowa warstwa mocno się trzymała i pobiera się tylko ich odcisk. Chociaż wybór tworzywa bazowego jest dość duży, dlaczego warto jest zdecydować się właśnie na porcelanę? Porcelana jest gładka jak powierzchnia zębów, a do tego jest twardsza i bardziej odporna na starcie niż ludzkie szkliwo.

Nie pęka, nie ulega przebarwieniom, nie ściera się, a do tego wytrzyma bardzo wiele lat. Nawet do 15 czy 20. na pewno nie naruszy ich próchnica, a samo tworzywo nie ma wpływu na tkanki ani pH w ustach. Licówki porcelanowe dentysta z Centrum Stomatologicznego Aurident może zalecić również osobom, które czekałoby noszenie aparatu ortodontycznego, lecz wiązałoby się to z długotrwałym czasem oczekiwania na nowy, wyrównany i ładniejszy kształt osi zębów.

Korekta estetyczna polegająca na zamocowaniu licówek to kwestia kilku wizyt u dentysty. Kiedy już będziemy mieć przyklejone przygotowane dla nas licówki porcelanowe dentysta doradzi między innymi powstrzymanie się od jedzenia twardych rzeczy i picie napojów o mocnym kolorze, lecz to rady na kilka pierwszych godzin czy dni. A potem dbamy o zęby tak, jak wcześniej – myjemy, płuczemy, nitkujemy i kontrolujemy ich stan u stomatologa.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,