Odświeżacze powietrza i lampy na komary to ważny element wyposażenia wnętrz w domach oraz przestrzeni publicznej

Badania wykazują, iż sposób odbierania świata nie wynika zaledwie z obserwacji dokonywanej zaledwie oczami. Jako zwierzęta dysponujące wachlarzem zmysłów odczuwamy otoczenie wszystkimi możliwymi kanałami.

Badacze wykazali, że ogromny wpływ na ludzkie samopoczucie, stan zdrowia czy nastawienie mają zapachy. Związki te dostrzeżono już w starożytności, rozpoczynając osobną dziedzinę medycyny zwaną aromaterapią. Znamy wiele zapachów, które działają na człowieka w specjalny i ścisły sposób. Wiedząc to mamy szansę przeciwdziałać licznym stanom chorobowym, infekcjom lub po porostu poprawić sobie humor.

zapach cytrynowy

Źródło: pixabay

Nie trzeba sięgać po kosztowne zapachy. Wiele roślin używanych na co dzień w mieszkaniu oprócz walorów smakowych może wykazywać właściwości dobre dla ludzi oraz odstraszają owady wykazując działanie prawie tak skuteczne (zobacz skuteczne pozycjonowanie stron) jak lampa na komary. Przekonaj się Firma IMPECO Sp. z o. o. Świetnym przykładem może być cynamon, którego zapach zwiększa czujność, bazylia, która zwiększa naszą efektywność pracy, cytryna przez dobry wpływa na koncentrację lub pomarańcza ze swoim uspokajającym działaniem.

Zapachy odnajdują swoje zastosowanie także w przestrzeni miejskiej, o czym świadczą na przykład popularne odświeżacze powietrza w szaletach miejskich. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź tutaj.
Działanie aromaterapii jest również dobra alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia. Walcząc z średnim samopoczuciem zamiast sięgać po antydepresanty należy zaopatrzyć się w ciekawe kompozycje zapachowe. Nie tylko otulą pomieszczenie cudowną wonią, ale też znacznie wpłyną na nasz komfort życia, wprowadzając w świetny nastrój.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , ,