Nowoczesne urządzenia i maszyny, o jakich większość z nas nie będzie miała okazji usłyszeć.

Współczesna technika zadziwia bardzo dużą ilością oryginalnych urządzeń i maszyn. O większości z nich wielu z nas nawet nie będzie miało okazji usłyszeć, bo albo są wykorzystywane w przemyśle, albo w jakiś specjalistycznych zastosowania. Do tych ostatnich można przykładowo zaliczyć laser co2, który jest ulubionym narzędziem dermatologów.

Wykorzystywany on jest do zaawansowanej regeneracji naskórka, pomagając w syntezie nowego kolagenu i dając przy tym efekt odmłodzenia. Doskonale radzi sobie także z bliznami i zmarszczkami, używany jest także do redukcji różnego rodzaju przebarwień i plam. Takie lasery dość często można spotkać w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych, jednak co ciekawe, większość pacjentek nie będzie nawet miało pojęcia, że

technologia laserowa

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com

takim czymś wykonuje się zabiegi – jak działa laser co2?. Z pewnością słowo laser gdzieś po drodze padnie, bo oznacza to technikę i nowoczesność, ale szczegółów jego funkcjonowania dowie się jedynie garstka osób. Dla każdego innego będą się przede wszystkim liczyć efekty jego pracy, a nie to, jak i z czego go zbudowano.

Podobna sytuacja panuje w wielu innych dziedzinach. Drukarki i plotery są ogólnie dostępne i stosowane nie tylko w firmach, ale także prywatnych domach. Lecz już mało kto będzie wiedział, że istnieje specjalna maszyna nitonakrętki do obróbki styropianu i wszystkich innych tworzyw tego typu. Jeżeli zwykła osoba musiałaby przyciąć coś ze styropianu, to zapewne wzięłaby nóż czy jakieś inne ostre narzędzie. Tymczasem ploter termiczny operuje przy pomocy rozgrzanego drutu, zwyczajnie topiąc tworzywo. Umożliwia on realizację skomplikowanych figur przestrzennych z ogromną precyzją, zależnie od modelu nawet do paru metrów na długość.

Tego typu plotery są stosowane przeważnie w najróżniejszych agencjach reklamowych i firmach które się zajmują produkcją elementów styropianowych, więc w biurze czy domu raczej się ich nie spotka. Takich urządzeń i sprzętów, o których większość z nas nigdy nie usłyszy, jest jeszcze całe mnóstwo. Można jednak zobaczyć efekty ich działania, które czasami są rzeczywiście niezwykłe i spektakularne – dowiedz się więcej o ploterze termicznym.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,