Jak w pełni bezpiecznie wykonać tatuaż, na co zwracać uwagę przy wybieraniu osoby, która go zrobi.

Ludzie od wieków w różnorodny sposób ozdabiali swoją skórę, dawniej pewne z tego typu ozdób miały bardzo duże znaczenie symboliczne lub informowały o pozycji społecznej osoby je noszącej. Jedną z metod na dekorowanie swoich ciał były tatuaże, już wiele lat temu znano metody trwałego barwienia skóry.

Kolorowy tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś tatuaże są traktowane głównie jako ozdoba ciała, chociaż w niejednym środowisku mają one symboliczne znaczenie. Dzisiaj wykonanie tatuażu nie stanowi żadnego problemu, w zasadzie we wszystkich większych miastach działa przynajmniej jedno studio (wejdź i sprawdź) które się zajmuje ich robieniem. Wielu ludzi decyduje się na tatuaż (tatuaże szczecin) pod wpływem chwili, warto jednak pamiętać, że jest to ozdoba na całe życie.

Jeżeli za jakiś czas się okaże, że tatuaż się komuś znudzi, to mogą być duże problemy z jego usunięciem – używane do tego metody są drogie, bolesne i nie zawsze będą dawać pożądane efekty. Z tego też powodu przed wykonaniem sobie takiego zdobienia należy dobrze przemyśleć czy się to na pewno chce, a jeśli tak, to wybrać odpowiedni motyw. No i rzecz jasna trzeba wybrać najlepsze studio tatuażu do jego zrobienia, bo od tego zależeć może przyszłe zdrowie.

Wielu osobom wydaje się, że tatuaże (klik!) są niewinne i praktycznie niegroźne. Zachowując odpowiednie zasady higieny rzeczywiście da się prawie całkowicie zmniejszyć możliwość jakiś kłopotów, lecz zawsze trzeba pamiętać o tym, że jest to ingerencja w ciało. Przed wykonaniem tatuażu powinno się wykonać badanie krwi, aby ocenić układ odpornościowy i wykluczyć niektóre choroby.

W studiu panować musi bezwzględna higiena, wszystkie używane przyrządy oraz igły do nakłuwania muszą być sterylne, ważne jest także żeby osoba tatuująca stosowała rękawiczki ochronne. Jeżeli będzie się miało jakiekolwiek podejrzenia co do higieny, to należy poszukać innego miejsca – o zakażenie jakimś wirusem wcale nie jest trudno, dlatego też trzeba minimalizować ryzyko możliwie jak najbardziej. Tatuaż zaraz po zrobieniu to po prostu zwykła rana, i tak też się z nim trzeba obchodzić, żeby zmniejszyć ryzyko powstania powikłań.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,