Jak można właściwie dbać o włosy, jakiego rodzaju środków pielęgnacyjnych należy używać do ich pielęgnacji.

Jedną z ważniejszych rzeczy w czasie dbania o swój wygląd jest pielęgnacja włosów. Na szczęście najróżniejszych kosmetyków do tego celu jest niezwykle dużo, ale z kolei to może wielu osobom sprawiać pewien problem.

profesjonalne maski do włosów

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

W praktyce pielęgnację włosów rozpocząć trzeba od dowiedzenia się, jakiego rodzaju się ma włosy. Tak naprawdę jest ich kilka odmian, i do każdego należy stosować właściwy szampon. Niektóre szampony mają właściwości wysuszające, z kolei inne nawilżające, więc użycie niewłaściwego rodzaju może tylko zacząć pogłębiać niekoniecznie pożądany stan. Warto w tym celu skorzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki, która sprawdzi dokładnie włosy i pomoże dobrać odpowiednie środki pielęgnacyjne. Szampony najlepiej kupować od znanych producentów, co do jakich będzie się miało pewność, że będą one miały odpowiednią jakość. Kiepskie kosmetyki zawierają często w sobie rozmaite związku uczulające i podrażniające, z tego też powodu należy z nimi być ostrożnym. Chętnie wybierane przez klientki są profesjonalne kosmetyki Matrix, jeśli chodzi o nie, to spełniają najwyższe standardy jakości – więcej bonusów.
kosmetyczki

Autor: NANTES
Systematyczne pielęgnowanie włosów odpowiednim szamponem jest bardzo ważne, ale to nie wystarczy. Trzeba również systematycznie stosować maseczki i odżywki, pomagające zachować włosy w należytym stanie. Profesjonalne maski (zobacz maska ffp3) do włosów stosuje się przed umyciem głowy i trzyma na nie namoczonych włosach przez określoną ilość czasu – na do włosów na . Maseczki mają za zadanie wnikać w głąb włosów i mieszków, odżywiając i nawilżając je w ten sposób. Dobra maska daje włosom sporo istotnych substancji odżywczych, przez co stają się one dużo delikatniejsze i miększe. Za to odżywki mają za zadanie regenerować zniszczone włosy, spełniają także funkcję ochronną. Odżywki należy, analogicznie jak szampony, wybierać do charakteru włosów, bo tylko wtedy będą w pełni skuteczne.

W odróżnieniu od maseczek odżywki z reguły nakłada się po umyciu głowy, a następnie wszystko spłukuje. Dobre odżywki mają w sobie sporo różnych substancji poprawiających kondycję włosów, na przykład keratynę czy proteiny.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,