Innowacyjne techniki bezbolesnego znieczulania w gabinetach dentystycznych

Zdrowe oraz zadbane zęby są pragnieniem naprawdę wielu osób. Niestety paniczny strach przed bólem, który od najmłodszych lat jest integralny w tego typu sytuacjach, często uniemożliwia wykonanie tego marzenia.
Należałoby jednak mieć świadomość tego, że istnieją pewne nowe świadczenia, które powodują, że zabiegi stomatologiczne nie muszą już okupione być jakimkolwiek strachem czy też bólem.

migawka - skóra

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie praktycznie każdy gabinet stomatologiczny dysponuje wieloma możliwościami bardzo komfortowego i precyzyjnego znieczulenia pacjenta w taki sposób, aby leczenie odbyło się w sposób bezbolesny oraz nie sprawiało niemiłych odczuć. Strach przed wizytą u dentysty jest niestety bardzo częsty. Niemiłe skojarzenia czy doświadczenia sprzed lat, lub bardzo złe wspomnienia z lat dziecięcych powodują, że wiele ludzi omija stomatologiczny fotel szerokim łukiem. Takich obaw w żadnym wypadku nie powinno się bagatelizować.
Jakkolwiek jednak lęk, efektem którego jest nie leczenie uzębienia, może niestety kierować do bardzo poważnych konsekwencji. Należy szczególnie podkreślić, że dla przykładu próchnica zębów (implanty wołomin) nie tylko zaburzyć może estetykę naszego wyglądu, lecz jest również nade wszystko groźna i działa niezwykle szkodliwie na cały organizm człowieka. Z innej strony innowacyjna stomatologia dostarcza rzeczywiście dużo rozwiązań, dzięki którym zabiegi w gabinecie stomatologicznym nie powinny być bolesne, a jednym z najbardziej popularnych oraz dających komfort w leczeniu jest znieczulenie komputerowe. Jest ono aplikowane przez specjalne urządzenie, które składa się z panelu sterującego oraz z uchwytu, przez który aplikowany jest środek znieczulający.

aplikacyjny to nie jest tradycyjna strzykawka a element, który swym wyglądem przypomina zwykły pisak, dzięki czemu nie powoduje niemiłych skojarzeń oraz obawy przed jakimś zastrzykiem.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,