Co pomoże nam odnowić skórę po okresie zimowym?

Na skutek ujemnych temperatur, które panują zimą, nasza cera staje się przesuszona i osłabiona i może wyglądać niezdrowo.
Odnowa skóry opiera się przede wszystkim na usunięciu ze skóry martwego naskórka. Zrewitalizuje to cerę i poprawi przy tym jej koloryt.

ekologia

Autor: Aleksandra Szczepanek
Źródło: Aleksandra Szczepanek
Sposób na pozbycie się niepotrzebnej tkanki to peeling. Można by go nabyć w drogeriach lub można zrobić go samodzielnie swojskimi metodami. Dobry sposób na przygotowanie peelingu to zmieszanie 5 łyżeczek fusów z kawy, z 5 łyżeczkami oliwy z oliwek i jedną łyżeczką zmielonego cynamonu.

Jeżeli masz chęć odkryć więcej danych na omawiany temat – odsyłam do serwisu, gdyż tam są wartościowe fakty omawiające przedstawiany wątek.

Taką mieszankę wcierać należy w cerę twarzy ruchami okrężnymi, a później trzeba ją zmyć. Innym pomysłem jest wykonanie w gabinecie specjalistycznym mikrodermabrazji. Polega ona na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Wykonywany może być na twarzy, na plecach i na dekolcie. Rozwiązaniem na odnowę skóry na twarzy jest peeling laserowy. W czasie takiego zabiegu partie figury wybrane do zabiegu, pokrywane są węglową emulsją. Poprzez ich naświetlanie promieniem laserowym, drobinki węgla wchłaniają energię świetlną laserowego światła i powoduje to oczyszczenie oraz zwężenie porów cery, a także ujednolicenie kolorytu skóry.

Warto jest również wykonać detoks ciała. Poza farmaceutycznymi produktami, fizycznymi ćwiczeniami i odpowiednim nawodnieniem należącego do nas ciała, bardzo ważna jest również dieta. Musimy spożywać produkty z wysoką zawartością błonnika. Posiada on zdolność pochłaniania wody i przyspiesza także pracę jelit. W znacznych ilościach błonnik występuje w w warzywach, owocach, siemieniu lnianym i w ziarnach zbóż. Wspomóc się można także pobytem w saunie, a to skutecznie rozszerza pory oraz ułatwia ciału pozbycie się toksycznych substancji. Po zabiegu w saunie ciało jest zrelaksowane i dobrze dotlenione. Cera natomiast ulega głębokiemu oczyszczeniu z toksyn. Po okresie zimowym brak również jest witamin A, E i C. Sprawia to, że skóra jest złuszczona, zmęczona i szara.

Do swojej Diety można w takiej sytuacji wprowadzić jarzyny i owoce, roślinne tłuszcze, pestki dyni oraz słonecznika oraz pełnoziarniste zbożowe towary. Należałoby również nakładać na skórę regenerujące Kremy na dzień oraz na noc.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,