Brodaczu, posiadanie zarostu nie zwalania Cię z higieny

Przed laty jedyną alternatywą dla tradycyjnego golenia twarzy były wąsy i broda. Moda na nie zataczała koło co kilkanaście lat, jednak aktualnie szczególnie daje się zauważyć to zjawisko. Lekki zarost nie istniał. Do dzisiejszych czasów, kiedy nareszcie przestał kojarzyć się ze światem artystów i muzyków. Według badań aż 40% Polaków nosi zarost na twarzy: wąsy, brody, parodniowe zarosty. Czy o taki zarost trzeba dbać? Oczywiście. Nawet ten na pozór swobodny powinien prezentować się nieskazitelnie. Tylko wówczas będzie interesującym uzupełnieniem wizerunku.

Broda powinna być dopracowana, nie może rosnąć samowolnie w dowolnym kierunku. W dużych miastach panowie mają możliwość by skorzystać z profesjonalnego golenia brzytwą i doboru kształtu brody do twarzy. W jaki sposób jednak zadbać o brodę w zaciszu domowym nie ma tzw barber shopów?

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz zarost będzie wyglądał na zadbany, a nie przypadkowy dzięki trymerom i golarkom. Tradycjonaliście sięgną jednak po maszynki i brzytwy. To metoda, gwarantująca efekty identyczne jak przy używaniu golarek, jednak tutaj sięgamy do korzeni używając manualnych narzędzi i kosmetyków, które mają za zadanie należycie dbać o męską skórę. Źle dobrany kosmetyk spowoduje, że golenie stanie się dla panów tylko nieprzyjemnym obowiązkiem.

Podstawowym produktem w męskiej kosmetyczce, powinien być odpowiedni krem lub pianka do golenia ().

Czy odnalazłeś potrzebne informacje na prezentowany wątek? Jeśli tak, to bardzo dobrze, ale równie ciekawe będą wiadomości na tym portalu. Wówczas przejdź tutaj (http://www.anistal.pl/frezowanie-cnc/).

Skóra źle chroniona przed ostrzem brzytwy będzie piekła i swędziała, co w szybkim tempie doprowadzi do zaczerwień, wyprysków, a w najgorszym przypadku do infekcji. Poza tym, nietrudno o skaleczenia. Stosując dobry produkt jest zdecydowanie mniej niekontrolowanych zacięć, ponieważ nie trzeba powtarzać ruchów.

Krem nadaje skórze optymalne właściwości poślizgowe by utrzymać ostrze maszynki w bezpiecznej odległości od twarzy, a przy tym nie obniżać skuteczności golenia. Substancje nawilżająco–kojące, których działanie opiera się na regenerujących właściwościach aloesu oraz witamin E i A, bardzo dobrze nawilżają i dbają o skórę. Obecnie mężczyźni przekonują się, iż skóra po goleniu wcale nie musi być podrażniona. Wystarczy użyć kosmetyku, a skóra odzyska komfort.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,